1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 21 sierpnia w poniedziałek: Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
• 22 sierpnia we wtorek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
• 24 sierpnia w czwartek: Święto św. Bartłomieja, apostoła;
• 25 sierpnia w piątek: Wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich;
• 26 sierpnia w sobotę: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;

2. Dziś zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, będzie jej przewodniczył o. Piotr Szczepański, wikariusz prowincji. Będzie to dziękczynienie za rodziny, przyjaciół i bliskich. Po Mszy św. zapraszamy na parafialny festyn rodzinny, za Bazyliką. Prosimy parafian
i sympatyków o przyniesienie do „Kwadratu” na godz. 15.00 ciast i owoców.

3. W sobotę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze święte w naszej bazylice będą sprawowane w porządku sobotnim. Serdecznie zapraszamy parafian i gości na modlitwę w tym dniu poświęconym Maryi, która od przeszło sześciuset lat króluje w Jasnogórskim sanktuarium i otacza swoją matczyną opieką naszą Ojczyznę. O g. 9.00 będzie sprawowana Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.

4. Informujemy również, iż Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia 1 września na święto Dziękczynienia. Koszt 50 zł; dla dzieci 20% zniżki. Informacje i zapisy u p. Danuty Dmoch (tel. 728 464 508).

5. W sobotę zapraszamy wiernych na Apel Maryjny, który odprawiamy o godz. 21.00.

6. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie poświęcone jest decyzjom. Więcej informacji na stronie internetowej: www.maxfestiwal.pl.

7. Dzisiaj przed Bazyliką jest rozprowadzany Rycerz Niepokalanej.