1. Dzisiaj i jutro gościmy w naszej parafii Ks. Bpa Michała Janochę, który dokonuje wizytacji kanonicznej. Program wizytacji znajduje się w gablocie.
 2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 3. W środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 6.00 połączone
  z jutrznią
  – brewiarzową modlitwą Kościoła, rozpoczniemy je w najbliższy czwartek.
 4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Bogdan Kwapisiewicz, w niedziele o godz. 17.00.
 5. W piątek, 16 lutego w naszej Bazylice o godz. 21.00, rozpocznie się całonocne spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. W programie m.in: Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec
  i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Zakończenie o godz. 5.00 rano.
 6. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. Także w sobotę przypada rocznica aresztowania o. Maksymiliana Kolbego, stąd zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 z udziałem Związku Gmin Kolbiańskich, do której także należy Gmina Teresin.
 8. Również w sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę, na którą zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii, rozpoczniemy o godz. 19.30.
 9. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Aleksy Mitsinsky, marianin
  z Kazachstanu
  , a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na prowadzenie pracy misyjnej w tym kraju.
 10. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
 11. Pragniemy poinformować, że już niebawem, tj. w dniach 3-10 marca nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Z tej okazji aż do momentu rozpoczęcia Misji będziemy po każdej Mszy odmawiać modlitwę do
  św. Michała Archanioła, prosząc o łaskę dobrego przygotowania się do tego świętego czasu. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.