1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Agatę, we wtorek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników Japońskich, w środę św. Koletę, w sobotę św. Scholastykę. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
  2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Panom, którzy wczoraj tak licznie przybyli, aby pomóc w demontażu żywej szopki. Obecnie jest ona przechowywana, by ponownie ją użyć w kolejne Święta.
  3. W środę zapraszamy wszystkie dzieci na bal karnawałowy. Zabawę z mnóstwem konkursów i nagród rozpoczniemy w Domu Parafialnym o godz. 17.30. Wstęp na bal za ofiarę dobrowolną.
  4. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
  5. W dniach 11 i 12 lutego nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, której dokona Ks. Bp Michał Janocha. Ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 10.00. Program szczegółowy znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablocie.
  6. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
  7. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową.
  8. W związku z rozpoczęciem budowy tunelu w Teresinie na okres dwóch lat będzie zamknięty przejazd kolejowy. Ruch pieszy będzie utrzymany przejściem podziemnym przy stacji PKP. Przez cały czas budowy w części dotychczas zamykanej będzie otwarty parking klasztorny. Samochody osobowe i piesi będą mogli korzystać z drogi za Domem Parafialnym. Autokary wjeżdżające na parking mogą korzystać z dotychczasowego wjazdu do czasu rozpoczęcia budowy nowego. Parking klasztorny przeznaczony jest dla osób przyjeżdżających do Domu Parafialnego, Sanktuarium i Bazyliki. Ci, którzy chcą nadal korzystać z parkingu nie w celach religijnych pozostawiając  samochód na cały dzień i najczęściej podróżując dalej pociągiem do pracy, są proszeni o zgłoszenie się do Furty, aby pobrać pozwolenie na takie parkowanie. Mimo utrudnień komunikacyjnych mamy nadzieję, że nikt z wiernych z tego powodu nie zrezygnuje z obecności w naszej Bazylice.
  9. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2109 domów (75%); 649 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (23%), zaś 55 domów nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
  10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  11. Promocja Rycerza Niepokalanej