1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w piątek – św. Andrzeja Dũng Lạc
  i towarzyszy, w sobotę – św. Leonarda z Porto Maurizio.
 2. Dziś po każdej Mszy św. przed Kościołem zbierane są ofiary na potrzeby Sióstr Klarysek.
 3. W piątek z racji uroczystości 800-lecia Reguły św. Franciszka, wypominki i Msza św. o 18.00 wyjątkowo będą sprawowane w kaplicy
  św. Maksymiliana, a nie w bazylice.
 4. W sobotę 25 listopada zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego. Będzie także możliwość spowiedzi.
 5. Również w sobotę spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej,
  w domu parafialnym o godz. 19.00.
 6. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia na Sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które od 27 listopada będą roznoszone przez br. Sławomira w Paprotni i Teresinie. Dostępne będą one także w kancelarii parafialnej, na furcie i w informacji a w ostatnie dwie niedziele Adwentu (17 i 24 grudnia) będą do nabycia po wszystkich Mszach świętych w przedsionku Bazyliki.
 7. Zapraszamy w niedzielę 26 XI o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W dniach od 25 do 26 listopada w domu parafialnym odbędą się ponownie warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem”. Warsztaty poprowadzi psycholog p. Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 9. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz
  w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Daniela Kalkosińska l. 85 z Granic; śp. Jan Krawczak l. 97 z Teresina Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…