1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, we wtorek wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i towarzyszy, w piątek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
  2. Dzisiaj po Mszach świętych zbierana jest do puszek ofiara dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie w ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszki znajdują się na balaskach.
  3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Witoldem Gadowskim – cenionym reporterem, dziennikarzem i publicystą. W ramach spotkania odbędzie się również promocja książki pt. „Obrona świata”. Wstęp wolny.
  4. Od najbliższej środy do 8 grudnia w Bazylice będzie można obejrzeć wystawę według pomysłu bł. Carlo Acutisa – „Cuda Eucharystyczne na świecie, które wydarzyły się w różnych krajach.” Organizatorem wystawy jest Odnowa w Duchu Świętym Nazaret z Piotrkowa Trybunalskiego.
  5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na siostry klaryski.
  6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na uroczystości rocznicowe Radia Maryja do Torunia w dniu 2 grudnia 2023 r. Więcej informacji na tablicy w gablocie i przed Bazyliką. Koszt 85 zł.
  7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.