1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła wspominamy w piątek bł. Honorata Koźmińskiego.
  2. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W sobotę różaniec w Kaplicy św. Maksymiliana o godz. 17.30 a w niedzielę o godz. 17.00 w Bazylice.
  3. Fundacja Omnia Pro Polonia wraz Dyrektorem Generalnym Lasów Państwowych Józefem Kubicą i Radiem Niepokalanów zapraszają dzisiaj na koncert „Harmonia Ducha i Natury, czyli Pieśni o Bogu ukrytym” w wykonaniu Marcina Stycznia z Zespołem z okazji 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża. Koncert odbędzie się w bazylice o godz. 19:00.
  4. Informujemy, że w dniach od 21 do 22 października w domu parafialnym odbędą się warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem”. Warsztaty poprowadzi psycholog Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
  5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wypominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy przy furcie, informacji, w zakrystii i kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  6. Zapraszamy na pielgrzymkę parafialną do Medugorje w dniach 21-28 października. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na stronie internetowej parafii.
  7. W lutym 2024 roku zapraszamy na pielgrzymkę do Argentyny – kraju papieża Franciszka. Szczegóły w gablocie.
  8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
  9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Lech Szymańczak, l. 59 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…