1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Św. Aniołów Stróżów, w środę Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, w czwartek wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, w sobotę wspomnienie NMP Różańcowej.
  2. Wraz z początkiem października nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy świętej wieczornej godz. 18.30. W niedzielę różaniec o godz. 17:00 w bazylice.
  3. Rozpoczynamy Triduum przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu. Dziś modlitwy Triduum podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17:00 w Bazylice wraz z procesją zapraszamy zatem do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. W poniedziałek i wtorek modlitwy i rozważania podczas Mszy św. o godz. 18:00.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej, zgodnie z naszą tradycją zakonną, zostanie odprawione nabożeństwo Transitus – o błogosławionej śmierci św. Franciszka. Modlitwa różańcowa w tym dniu będzie tylko o godz. 17.00. Tego dnia przypada również 69. rocznica konsekracji naszej Bazyliki.
  5. W piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 różaniec i Komunia św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza św. w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  6. Także w piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa różańcowa i 21.10 Msza św.
  7. W sobotę odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi„. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja Barbary Baryka: „Maryja – Biblijna Niewiasta z 12 rozdziału Apokalipsy.” oraz świadectwa. O 11.00 w bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające z możliwością przystąpienia do Rycerstwa Niepokalanej. W przerwie zupa z klasztornego stołu a o 14.00 w sali św. Bonawentury Teatr Tańca „KONTRA” z Piotrkowa Trybunalskiego przedstawi spektakl taneczny o św. Maksymilianie pt: „W imię godności. Kolbe. Zobacz we mnie człowieka”. Zapraszamy.
  8. Informujemy, że w dniach od 21 do 22 października w domu parafialnym odbędą się warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem” Warsztaty poprowadzi p. Katarzyna Kowalska-Kijak, teolog, mediator sądowy, psychoterapeuta, doradca życia rodzinnego, trener umiejętności społecznych. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
  9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.

Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.