1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w środę – św. Jacka, w sobotę – św. Barnarda.
  2. Dzisiaj o godz. 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana. Początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie konferencja Grzegorza Kasjaniuka. O godz. 21.00 odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Zakończenie Mszą św. o 23.00.
  3. Jutro Uroczystość Wniebowzięcie NMP – odpust parafialny. Na każdej Mszy św. zawierzenie Niepokalanej siebie i wszelkich spraw osobistych, rodzinnych i społecznych oraz błogosławieństwo ziół i kwiatów. O godz. 10.00 na ołtarzu polowym konferencja i świadectwa zawierzenia Siemianowic Śląskich prezydenta Rafała Piech oraz dziennikarza Radiowego Grzegorza Kasjaniuka. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył Wikariusz naszego Zakonu z Rzymu, o. Jan Maciejowski. Po Mszy św. odbędzie się koncert patriotyczno-religijny „Mój Dom Polska”, zorganizowany przez Fundację Gwiazd z Żyrardowa. Artyści wykonają także kilka utworów przed i podczas Mszy św. o 11.30. Koronkę do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15.00 odmówimy wyjątkowo przy Pomniku Smoleńskim z tyłu Bazyliki. Po Koronce zostaną odprawione Dróżki Matki Bożej wokół świątyni. W ramach Wielkiego Zawierzenia we wtorek wysłuchamy uczestników szturmu modlitewnego „Sztafeta Różańcowa 33”, w dniach 17-19 sierpnia rekolekcje różańcowe poprowadzi Wincenty Łaszewski. Codziennie o 17.15 różaniec, o 18.00 Msza św. z nauką i konferencja. W sobotę po Mszy św. o 11.00 wysłuchamy świadectwa uratowania małżeństwa Małgorzaty i Pascala.
  4. W Bazylice ponownie gości Ikona Przeczystego Serca Św. Józefa. Dotychczas odwiedziła ona rodziny w Ludwikowie, Serokach Wsi, Serokach Parceli, Budkach Piaseckich, Piasecznicy Starej i Piasecznicy Nowej. Od wtorku rozpoczyna się peregrynacja Ikony w Topołowej. Polecajmy opiece Św. Józefa sprawy naszych rodzin, parafii i Ojczyzny.
  5. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpi zmiana duszpasterza w naszej parafii. Decyzją przełożonych Bartosz Maria Bogucki zostaje przeniesiony do klasztoru w Suwałkach. O. Bartoszowi dziękujemy za 3-letnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Z tej racji zapraszamy w środę na Mszę Świętą o godz. 18.00, podczas której modlić się będziemy w intencji dziękczynnej za czas posługi o. Bartosza w naszej parafii.
  6. W dniach od 22 do 26 sierpnia w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
  7. Zapraszamy do budynku przy OSP na domowe posiłki z kuchni klasztornej „U Braci”.
  8. (od 8.30 do 16.00) Dziękujemy p. Monice Grajewskiej, znanej wokalistce, za oprawę muzyczną dzisiejszej liturgii. Po Mszy św. przy wyjściu z Bazyliki można nabyć płyty z jej nagraniami.