1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy następujące święta: w poniedziałek –
  św. Dominika, we wtorek – św. Teresy Benedykty od Krzyża, w środę – św. Wawrzyńca,
  w czwartek – św. Klary.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. W sobotę po Mszy o godz. 18.00 zapraszamy na nabożeństwo fatimskie wokół Bazyliki.
 4. Od 6 do 22 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie Msza św. z nauką rekolekcyjną, Różaniec, konferencja i Zawierzenie Maryi kolejnych dziedzin życia. Dzisiaj naszym gościem jest ks. prof. Waldemara Linke, biblista, który na Mszy św. o 16.00 i konferencji po nabożeństwie o 17.00 podejmie temat Maryja – Królowa nieba. Od poniedziałku do środy będziemy gościć kustosza sanktuarium w Skrzatuszu
  Wacława Grądalskiego z rekolekcjami pasyjnymi, w czwartek i piątek naszym gościem będzie ks. Sławomir Kostrzewa. W sobotę 13 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 wysłuchamy świadectw członków Różańca Rodzin. Szczegóły na stronie internetowej i na ulotkach wyłożonych na stoliku przy wyjściu z Bazyliki. W nocy z 13 na 14 sierpnia obędzie się Nocna Pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Bazylice, początek o 20.30, zakończenie mszą św. o 5.45. W niedzielę 14 sierpnia obchodzimy uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Mszy św. o 11.30 będzie przewodniczył
  ks. bp. Edward Kawa ze Lwowa. O 17.00 odbędzie się Transitus św. Maksymiliana, początek nabożeństwa w Kaplicy św. Maksymiliana, następnie przejście do jego celi
  i zakończenie w Bazylice. Po nabożeństwie będzie konferencja p. Grzegorza Kasjaniuka
  o objawieniach Maryi w Gietrzwałdzie. W niedzielę odbędzie się Modlitwa Uwielbienia prowadzona przez Pielgrzymów z Pabianic. Początek o 21.00, zakończenie Mszą św. o 23.00.
 5. W ubiegłym tygodniu gościliśmy w naszej parafii pątników pielgrzymujących na Jasną Górę. Z serca dziękujemy wszystkim osobom za pomoc w przygotowaniu posiłków i podjęciu pielgrzymów oraz wszystkim darczyńcom za ofiarowane jogurty, wodę, bułki, ciasta, warzywa, owoce i wszelkie inne produkty.
 6. Zostały ostatnie miejsca na Dni Skupienia dla kobiet w Niepokalanowie w dniach
  27-28.08.2022. W planie konferencje, adoracja, spowiedź, zawierzenie Maryi. Koszt 250 zł,
  w tym nocleg i posiłki. Szczegółowe informacje na stronie klasztoru oraz na Esencja Wsparcia Agnieszka Zarzecka na Facebooku.
 7. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. Temat tegorocznego spotkania brzmi: Drzewo życia. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Mirosław Stychlerz, l. 64 z Granic. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…