1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, we wtorek Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli, w czwartek wspomnienie św. Jana Marii Vienney’a, w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego.
 2. Jutro przypada 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. O godz. 17.00 zabrzmią dzwony w całej archidiecezji jako wyraz hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom Stolicy. Pamiętajmy o bohaterach w naszych modlitwach.
 3. We wtorek można zyskać odpust zupełny, tzw. odpust Porcjunkuli, pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła franciszkańskiego lub parafialnego i odmówienie „Ojcze nasz” oraz „Wierzę”. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w czyśćcu cierpiącą.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Chorych odwiedzimy w I piątek września.
 5. W piątek przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 200 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W sobotę zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 2000 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w sobotę od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić napoje, ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność
  i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 6. W piątek odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00
  w kaplicy św. Maksymiliana. W sobotę wyjątkowo spotkanie „Oddaj się Maryi” odbędzie się
  w Bazylice, o 10.00 konferencja i świadectwa, o 11.00 Msza św. z zawierzeniem i nabożeństwo wynagradzające. Po nim możliwość ciepłego posiłku i o 14.00 konferencja. Msza św. przyjęta na godzinę 10.00 będzie odprawiona na ołtarzu polowym. W dniach 6-22 sierpnia odbędzie się po raz szósty Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie w programie Różaniec z rozważaniami, Msza św. z nauką rekolekcyjną, świadectwa i konferencje. Każdego dnia będziemy zawierzać Niepokalanej kolejne dziedziny naszego życia. Szczegółowy program na stronie internetowej klasztoru i na ulotkach na stoliku przy wyjściu z Bazyliki.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej podczas Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie drogą internetową. Szczegóły na stronie internetowej naszej parafii.
 8. W przeddzień sierpnia, miesiąca trzeźwości, pragniemy przypomnieć budzące trwogę dane statystyczne Światowej Organizacji Zdrowia z 2019 roku, które wskazują, że w populacji powyżej 15. roku życia na głowę każdego Polaka przypadało prawie 12 litrów czystego spirytusu. A już
  8 litrów uznaje się za poziom progowy dla postępującej degradacji narodu. W związku z tym zachęcamy do podjęcia w sierpniu nie tylko abstynencji, ale i dodatkowych osobistych modlitw
  i umartwień w intencji uwolnienia naszej Ojczyzny od ducha alkoholizmu.
 9. Świadectwo p. Romana Zięby.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Barbara Borkowicz, l. 76 z Teresina oraz śp. Ryszard Łasica, l. 88 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…