1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Święto NMP, Matki Kościoła, w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek Święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w sobotę wspomnienie
  św. Barnaby.
 2. Dzisiaj w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy się okres Wielkanocny. Za pobożne i publiczne odmówienie hymnu „O, Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny spełniając zwyczajne warunki. Z racji
  I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty. Dziś po wszystkich Mszach można do puszki złożyć ofiarę na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 3. Nabożeństwa Czerwcowe sprawowane są w niedziele o godz. 17.00,
  w tygodniu – po Mszy wieczornej ok. 18.30 a w soboty w Kaplicy
  św. Maksymiliana o godz. 17.30.
 4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 odbędzie się czuwanie modlitewne
  i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon
  w gablocie. Msza św. na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice.
 5. W Uroczystość Bożego Ciała 16 czerwca procesja eucharystyczna przejdzie następującymi ulicami: Kolbego, Srebrną, Krańcową, Perłową, Cichą i Cmentarną do ołtarza polowego za Bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące grupy: I: Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej, Ministranci starsi oraz Sołectwa Paprotnia i Teresin Gaj II: Koło Przyjaciół Radia Maryja, Duszpasterstwo Małżeństw oraz Sołectwa Granice i Granice Osiedle III: Odnowa w Duchu Świętym i Sołectwo Topołowa IV: Klasztor