1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych do puszek zbierane będą ofiary, które przekażemy jako wsparcie dla uchodźców z Afganistanu.
 3. Z racji rocznicy konsekracji kaplicy wieczystej adoracji oraz 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana w obozie Auschwitz serdecznie zapraszamy dzisiaj o godz. 20.00 na Koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu Miriam i zaproszonych przyjaciół oraz orkiestry symfonicznej. Koncert odbędzie na scenie plenerowej za Bazyliką.
 4. Fundacja Tota Tua zaprasza 8 września na Mszę świętą o godz. 18.00 z odczytaniem aktu oddania Panu Jezusowi przez ręce Maryi na zakończenie rekolekcji „beatyfikacja33”, przygotowujących do beatyfikacji Kardynała Wyszyńskiego i siostry Róży Czackiej
 5. W sobotę 11 września odbędzie się V Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie. O godz. 11.00 Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem ks. bpa Wojciecha Osiala, a następnie ciepły posiłek i liczne atrakcje: zabawy, konkursy, warsztaty, koncert i wiele innych niespodzianek. Szczegóły na ulotkach i plakatach z tyłu Bazyliki i w gablocie.
 6. W sobotę 18 września organizujemy parafialną pieszą pielgrzymkę do Sanktuarium Świętej Rodziny w Miedniewicach. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pątniczym szlaku szczególnie rodziny naszej parafii, by wspólnie modlić się o świętość życia dla nich. Wyjście nastąpi o godz. 7.00 rano sprzed Bazyliki. Powrót z Miedniewic autokarem.
 7. W dniach 25-26 września organizowana jest pielgrzymka do Świętej Lipki, Stoczka Warmińskiego i Gietrzwałdu. Koszt 220 zł. Szczegółowy program i kontakt w gablocie przed Bazyliką.
 8. Swoje spotkania wznawia Wspólnota małżeństw przy naszej Parafii. Na najbliższe zapraszamy 11 września na godz.18.00. Rozpoczęcie Eucharystią w sali domu parafialnego. Od 13 września wznawia działalność także świetlica parafialna, która będzie czynna w poniedziałki w godz. 15-18, środy i piątki 15-17.30, a wtorki i czwartki 14-18. Na dzieci czekać będzie jak zawsze miła atmosfera, moc atrakcji i ciekawe zajęcia.
 9. Od września kancelaria parafialna czynna będzie codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00 i 16.45-17.45. Jedynie w poniedziałki i środy po południu będzie nieczynna.
 10. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”
 11. Zachęcamy do lektury wrześniowego „Rycerzyka Niepokalanej”. Na dzieci czekają ciekawe opowiadania m.in. o Stefanie kardynale Wyszyńskim, o cudzie eucharystycznym we Włoszech, rozważanie Słowa Bożego oraz kącik ministranta. Dla spostrzegawczych Łamigłówki Mądrej Główki z nagrodami. Na stronach z ORIGAMI możliwość samodzielnego wykonania kotylionu. Zapraszamy również na stronę rycerzykniepokalanej.pl oraz facebooka: RycerzykNiepokalanejCzasopismo.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Urszula Michalczyk, l. 65 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…