1. Od poniedziałku rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  2. W czwartek obchodzić będziemy Dzień Babci a w piątek – Dzień Dziadka. Z tej okazji wszystkim Babciom i Dziadkom składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.
  3. W sobotę o godz. 8.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, Radia Maryja i TV Trwam.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa do św. Józefa przy jego ołtarzu w Bazylice. Przez cały rok będziemy otaczać modlitwą nasze rodziny, Ojczyznę oraz cały Kościół. Nabożeństwa odbywają się w każdą środę po Mszy Świętej o godz. 11.00 oraz dodatkowo o godz. 18.00.
  5. Zapraszamy na czwarte spotkanie formacji kobietz cyklu „Świętość w zwyczajności”, które odbędzie się 23 stycznia w naszej Bazylice. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 11.00, po niej różaniec w intencji kobiet i dwie konferencje. Zakończenie koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Wydarzenie będzie również transmitowane on-line. Szczegóły na Facebook-u: świętość w zwyczajności.
  6. Planujemy od 25. stycznia przeprowadzić w naszej parafii wizytę duszpasterską, zwaną Kolędą, w tradycyjnej formie, tj. odwiedzając domy Parafian. Zwracamy się z prośbą do Parafian o pomoc w przeprowadzeniu Kolędy wzorem lat ubiegłych. Osoby, które w tym roku wolałyby w niej nie uczestniczyć ze względu na chorobę lub po prostu obawiając się zarażenia, prosimy, aby zgłosiły to telefonicznie lub mailowo do kancelarii. Prosimy, by dzwonić do kancelarii w godz. 10-12. Dla tych osób w dniu 1 marca o godz. 19.00 sprawowana będzie specjalna Msza Święta kolędowa transmitowana on-line.

Program Kolędy znajduje się na internetowej stronie parafialnej, w gablotach przed Bazyliką oraz obok Bazyliki. Po niedzieli będzie on również wyłożony w formie broszury na stolikach pod chórem.

  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Julianna Szymańska l. 92 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…