Chrystus, gdy przyszedł przed dwoma tysiącami lat na ziemię, nie wybrał na to spokojnych czasów. Wówczas Naród Wybrany znajdował się pod okupacją rzymską, tęsknił za wolnością i powrotem do normalności. Wszędzie czuć było napięcie, niepokój. A jednak Bóg wybrał właśnie ten czas, aby przyjść z Dobrą Nowiną i ogłosić ludziom Pokój. Niech zatem Nowonarodzony Pan, Emmanuel, obdarzy Was, drodzy Parafianie oraz Sympatycy Niepokalanowskiego Sanktuarium, pokojem i dobrem! Niech rozproszy wszelkie mroki smutku, niepokoju czy troski i da się doświadczyć jako Bóg bliski i czuwający.

8 grudnia papież Franciszek ogłosił św. Józefa patronem nowego roku duszpasterskiego. Niech zatem wstawiennictwo św. Józefa i jego Niepokalanej Małżonki, Maryi, towarzyszy nam wszystkim w nowym roku. Niech wypraszają nam, a zwłaszcza naszym rodzinom, jeszcze głębszą wiarę w Bożą Opatrzność, niezłomną nadzieję oraz miłość, która wszystko przetrzyma.

Życzymy zdrowych, wesołych Świąt i błogosławionego Nowego Roku!

o. Mariusz, o. Piotr, o. Bartosz