„Bądź jak Maryja” – pod takim hasłem chcemy w tym roku razem z „Rycerzykiem Niepokalanej” przeżywać czas Adwentu. Zachęcamy całe rodziny, a szczególnie wszystkie dzieci do zaangażowania się w przygotowany przez redakcję program.

  1. Codziennie od poniedziałku do soboty (o godz. 9.00) na stronie internetowej(rycerzykniepokalanej.pl) oraz Facebooku „Rycerzyka Niepokalanej” będą umieszczane zadania, przez które będziemy się przygotowywać do Świąt Bożego Narodzenia. W tych dniach w sposób szczególnych zapraszamy Maryję, która będzie naszą Przewodniczką.
  2. Będziemy mieli cały dzień na podjęcie wyzwania, rozwiązania zagadki lub zadania.
  3. Z rozwiązaniami przychodzimy kolejnego dnia do kościoła na Mszę świętą na godz. 7.00 rano, kiedy to nasze odpowiedzi będziemy mogli wrzucić do specjalnego koszyczka ustawionego w Bazylice (prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem).

Spośród dzieci, które przyniosą w danym dniu odpowiedzi, będą losowane nagrody.

  1. Dla wytrwałych w ostatnim dniu Rorat zostanie wylozlosowana nagroda specjalna.
  2. Dla tych, którzy nie będą mogli przychodzić do kościoła, proponujemy udział on-line. Szczegóły na stronie internetowej oraz facebooku „Rycerzyka Niepokalanej”. Tam również wszystkie aktualne informacje.
  3. Do pobrania plakat. Można go wydrukować i w kolejnych dniach uzupełniać go razem z nami.

Życzymy wytrwałości i wielu łask Bożych. Niech Niepokalana oręduje za nami.