1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Ad Gentes” obchodzona pod hasłem: Eucharystia i misje. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
 2. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
 3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 4. Zapraszamy do zgłaszania się na wyjazd na beatyfikację Kardynała Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski, która będzie miała miejsce na Placu Piłsudskiego w Warszawie 7 czerwca 2020 r. Zapisy w kancelarii parafialnej do 20 marca.
 5. W sobotę 14 marca, odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 6. Przez najbliższe trzy soboty odbędą się nabożeństwa pokutne jako ekspiacja za mord na nienarodzonych dzieciach. Łącząc się z krzyżową ofiarą Jezusa, która gładzi grzechy świata, będziemy prosić o Boże Miłosierdzie dla matek, ojców, krewnych, lekarzy, służby zdrowia, duchownych, polityków, nauczycieli i innych odpowiedzialnych za śmierć nienarodzonych. W sobotę, 14 marca, podczas Eucharystii o godz. 11.00 będziemy modlić się modlitwą matki, solidaryzując się ze wszystkimi cierpiącymi kobietami oraz w intencji całkowitego zaprzestania w Polsce aborcji i innych grzechów przeciwko życiu. Po Mszy św., przed Najśw. Sakramentem, zostaną odmówione modlitwy uwolnienia z ciężaru winy po grzechu aborcji.
 7. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w przyszłą sobotę o 9.00 do kaplicy
  św. Maksymiliana na Mszę świętą w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 27 marca o godz. 20.00 Mszą św. w bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna się i kończy w Niepokalanowie. Zapisy na stronie edk.org.pl
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Halina Czerkies, l. 92 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…