1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 10 lutego, w poniedziałek: Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;
  • 11 lutego we wtorek: Wspomnienie NMP z Lourdes;
  • 14 lutego, w piątek: Święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, Patronów Europy;

  1. W poniedziałek zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2469 domów (87,5%); 350 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (12%), zaś 14 domów nie życzyło sobie obecności kapłana (0,5%). Bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
  2. We wtorek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes obchodzimy 28. Światowy Dzień Chorego. Tego dnia, na Mszy św. o godz. 11.00, udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych, a na zakończenie, błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośbą do rodzin, w których jest osoba starsza, chora, pozostająca w domu, o umożliwienie jej przybycia do bazyliki.
  3. Zaprzyjaźnieni z naszą parafią Chińczycy z Hong Kongu, którzy gościli w Niepokalanowie podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016, potrzebują naszej pomocy! Dzisiaj, po każdej Mszy Świętej, będą zbierane fundusze na zakup maseczek ochronnych, które zostaną przesłane do Hong Kongu w celu ochrony przed koronawirusem. Prosimy o modlitwę
    w intencji naszych przyjaciół z Azji. Bóg zapłać za dar serca!
  4. W dniach od 03.10 do 10.10.2020 r. organizowana jest samolotowa pielgrzymka Pompejańska do Włoch. w programie m.in. Rzym, Pompeje, Neapol. Szczegóły i kontakt w programie umieszczonym w gablocie przed bazyliką.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Kamiński, l. 59 z Serok Parceli, Antoni Wasilewski, l. 78 z Teresina . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…