1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 5 lutego w środę: Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy;
 • 6 lutego w czwartek: Wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy;
 • 7 lutego w piątek: Wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy; 

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. Z racji I piątku spowiedź dla dzieci o godz. 16.30, a o 17.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 2. W sobotę, 8 lutego, odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 1. W przyszłą niedzielę, 9 lutego, odbędzie się spotkanie miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się od Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza Święta, po której odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W dniach od 03.10 do 10.10.2020 r. organizowana jest samolotowa pielgrzymka Pompejańska do Włoch. w programie m.in. Rzym, Pompeje, Neapol. Szczegóły i kontakt w programie umieszczonym w gablocie przed bazyliką.
 1. Zachęcamy do nabycia i lektury lutowego numeru Rycerza Niepokalanej. Znajdziemy w nim przesłanie Ojca Świętego „Pokój jako droga nadziei”, o. Alfons Kolbe – rodzony brat św. Maksymiliana, redaktor Rycerza Niepokalanej i gwardian Niepokalanowa;a także o gen. Auguście Fieldorfie „Nilu” i inne.
 1. Klasztor kończy termomodernizację bazyliki i całego kompleksu budynków, dlatego chcemy podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w tych pracach. Szczególnie dziękujemy panu Adamowi Struzikowi, Marszałkowi Województwa Mazowieckiego i o. Wiesławowi Pyzio, naszemu Prowincjałowi, za wszelką pomoc, troskę i wsparcie. Wszystkim wykonawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Kazimiera Orzechowska, l. 93 z Serok Parceli. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…