Jutro, 6 stycznia, uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Po każdej Mszy św. poświęcenie kredy i kadzidła. Natomiast w parafii Szymanów odbędzie się VI Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą św. w kościele o godz. 11.30.

 1. W środę, 8 stycznia, wspominamy 126. rocznicę urodzin i chrztu świętego, założyciela Niepokalanowa, Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza Japonii i wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej, św. o. Maksymiliana Marii Kolbego.
 2. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 3. Przyszła niedziela, 12 stycznia, jest Niedzielą Chrztu Pańskiego, kończącą okres Narodzenia Pańskiego. W tym dniu będzie miało miejsce spotkanie wspólnoty FZŚ, które rozpocznie się Jutrznią o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana, a po niej Msza św.
  i adoracja Najświętszego Sakramentu. Natomiast po Mszy św. o godz. 11.30, w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do
  I Komunii świętej.
 4. W niedzielę, 25 stycznia, w Domu Parafialnym odbędą się rekolekcje małżeńskie „Duchowe przygotowanie do porodu”, które poprowadzi Anna Las-Opolska, psycholog rodzinny, autorka książki Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 5. W dniach 28 lutego – 1 marca siostry Niepokalanki z Szymanowa organizują rekolekcje dla wychowawców i nauczycieli. Więcej szczegółów na plakacie w gablocie.
 6. Zachęcamy do lektury Rycerza Niepokalanej. W styczniowym numerze znajdziemy artykuły: o świętych Archaniołach, o rewolucji zielonoświątkowej, ks. Marka Dziewieckiego o kobietach zranionych przez mężczyzn, wspomnienia o br. Albercie Olszakowskim – pierwszym drukarzu Rycerza Niepokalanej, o święcie Trzech Króli oraz wiele innych artykułów. Zapraszamy do nabycia Rycerza Niepokalanej.
 7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Mirosław Kruszewski l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…