1. Dziś obchodzimy Święto Świętej Rodziny.

W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 • 1 stycznia, we środę: Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi;
 • 2 stycznia, w czwartek: Wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
 • 3 stycznia, w piątek: Wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;

 1. Zapraszamy dzisiaj na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 18.00.
 2. W wtorek, Mszą św. o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2019; po niej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne; od godz. 22.00 adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z różańcem i śpiewem kolęd, o 23.15 Eucharystia na przełomie roku, zakończona zawierzeniem wszelkich spraw Niepokalanej.
 3. We wtorek, uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i pierwszy dzień Nowego Roku. Msze św.
  w porządku niedzielnym. W tym dniu obchodzimy również 53. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „Pokój jako droga nadziei: dialog, pojednanie i nawrócenie ekologiczne”.
 4. W czwartek rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii i na folderach na stolikach przy wyjściu
  z bazyliki. Zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy wzorem lat ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek, 2 stycznia, zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 17.30, a o 18.00 Msza św. Tego dnia przed południem udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 6. W sobotę 4 stycznia odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O godz. 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja i świadectwa, o godz. 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku, około 13.40 swoim świadectwo wiary podzieli się prof. Ryszard Cieśla – śpiewak operowy, wykładowca
  i Dziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego w Warszawie, laureat wielu konkursów, solista, kierownik muzyczny i artystyczny koncertów i przedstawień, nagradzany za działalność kulturalną. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe w domu rekolekcyjnym.
 8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Zdanowski, l. 87 z Serok-Wsi i śp. Marcin Jagielski, l. 43 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…