1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 25 grudnia w środę: uroczystość Narodzenia Pańskiego; nie będzie Mszy świętej o g. 6.00; pozostałe Msze święte według porządku niedzielnego;
  • 26 grudnia w czwartek: święto św. Szczepana, pierwszego męczennika; Msze święte w porządku niedzielnym; tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie;
  • 27 grudnia w piątek: święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
  • 28 grudnia w sobotę: święto świętych Młodzianków, męczenników;

  1. We wtorek Wigilia Świąt Bożego Narodzenia. Ostatnia Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu. Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Boga na świat. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech będzie przepełniona wiarą i miłością do Boga oraz przebaczeniem i życzli­wością dla siebie nawzajem. Czas oczekiwania na Pasterkę niech upłynie przy śpiewie lub słuchaniu kolęd. Pasterka o godz. 24.00. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.20. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce koło Domu Parafialnego. „Żywą szopkę” ze zwierzętami, będzie można oglądać do niedzieli 29 grudnia włącznie, zaś szopka tradycyjnie będzie do 2 lutego. Serdecznie zapraszamy.
  1. W ostatnią niedzielę Adwentu kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie ofiary do puszek lub darów do kosza oraz pomagali przy budowie „żywej szopki”. Dziękujemy bardzo również naszym braciom zakrystianom za przygotowanie szopki i wystroju Bazyliki. Wszystkim mówimy z serca płynące: Bóg zapłać. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy podczas Mszy św. o północy, czyli Pasterki.
  1. Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 29 grudnia o godz. 18.00.
  1. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii: parafia.niepokalanow.pl
  1. Wszystkich, którzy jeszcze z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków wigilijnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. W sobotę 28 grudnia o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja. Także w tym dniu o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się świąteczne spotkanie Rycerzy Niepokalanej.