1. Dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na ten cel.

  1. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy fundusze dla Mai Kapłon, mieszkanki gminy Teresin, na pokrycie kosztów skomplikowanej operacji w Stanach Zjednoczonych. Zebraliśmy aż 16 tys. 425 zł 40 gr. Za nieocenioną pomoc w imieniu Mai – serdecznie dziękujemy.
  2. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi Robert Głubisz – dominikanin. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 oraz dodatkowa nauka o godz. 20.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
  3. Zachęcamy do wspierania dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię. Dary żywnościowe dla ubogich można składać do kosza umieszczonego w bazylice do piątku. Wszystkich chętnych mężczyzn zapraszamy w najbliższą sobotę na godz. 9.00. do ukończenia „żywej szopki”.
  4. W sobotę, 21 grudnia, zapraszamy wszystkich małżonków na spotkanie duszpasterstwa małżeństw do klasztoru w Niepokalanowie Lasku. Rozpoczniemy Eucharystią o godz.17.00
  5. Wszystkich, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków wigilijnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  6. Gmina Teresin zaprasza 21 grudnia 2019 r. w godz. od 14.00 do 19.00 na charytatywny kiermasz świąteczny „Ratujemy Maję Kapłon” przy DWORCU TO.KULTURA. Cały dochód przeznaczamy na pomoc dla Mai.
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Marian Ciurzyński l. 91 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…