1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 13 grudnia w piątek: Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
 • 14 grudnia w sobotę: Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 11.30 w ramach Godziny Łaski przed Najświętszym Sakramentem odmówimy różaniec. O godz. 13.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Ks. Bp Michał Janocha.
 2. Dziś również po wszystkich Mszach św. jest prowadzona zbiórka do puszek na leczenie Mai Kapłon, mieszkanki naszej gminy. Maja czeka na skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych, a jej koszt wynosi 5,5 mln złotych. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie.
 3. W związku z prowadzoną na terenie naszej gminy akcją charytatywną: „Niebieska Gwiazdka”, dziś po Mszy świętej o godz. 13.00. w sali św. Bonawentury zapraszamy na koncert w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji z Warszawy. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą tego dnia przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność, artykuły szkolne.
 4. Dziś od godz. 9.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 5. Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane są w dni powszednie w bazylice o godz. 7.00 rano. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami.
 6. W przedsionku bazyliki można jeszcze nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 7. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i gminy.
 8. Fundacja Dobrej Edukacji Maximilianum zaprasza na sympozjum Wokół Opcji Benedykta, które odbędzie się w sali teatralnej przy kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Męczenników Rzymskich w Warszawie-Włochy, we wtorek 10 grudnia od godz. 10.00. Wstęp wolny. Więcej informacji na plakacie w gablocie przed bazyliką oraz na stronie www.opcjabenedykta.pl
 9. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 10. Za tydzień w sobotę odbędzie się nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie w kaplicy. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 11. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które poprowadzi Robert Głubisz – dominikanin. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 oraz dodatkowa nauka o godz. 20.00. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.
 12. Również za tydzień w naszej parafii będziemy przeżywać Dzień modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji po wszystkich Mszach św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel.