1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 2 grudnia w poniedziałek: Wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera;
 • 3 grudnia we wtorek: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
 • 7 grudnia w sobotę: wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;

 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Wielka Tajemnica Wiary”. Będzie on poświęcony ukazaniu Jezusa Chrystusa jako źródła życia. Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 2. W przedsionku bazyliki można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym, zaś do klasztoru w Niepokalanowie Lasku zapraszamy dziś na spotkanie duszpasterstwa małżeństw. Początek spotkania Mszą o godz. 17.00.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie Godziny świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 5. W sobotę 7 grudnia odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30  konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. Po nabożeństwie możliwość ciepłego posiłku w kwadracie. O  13.40 w Sali św. Bonawentury konferencja  Wincentego Łaszewskiego pt. : Godzina ŁaskiZakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 6. Za tydzień w niedzielę 8 grudnia będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to patronalne święto naszej parafii, klasztoru i Rycerstwa Niepokalanej. Po Mszy św. o godz. 11.30 w ramach Godziny Łaski przed Najświętszym Sakramentem odmówimy Różaniec. O godz. 13.00 uroczysta Msza św., której przewodniczyć będzie Ks. Bp Michał Janocha.
 7. 8 grudnia wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich będzie miała co miesięczne spotkanie. Rozpoczęcie o godz. 9.30 Jutrznią w sanktuarium św. Maksymiliana.
 8. Również za tydzień odbędzie się zbiórka do puszek na leczenie Mai Kapłon, mieszkanki naszej gminy. Maja czeka na skomplikowaną operację w Stanach Zjednoczonych, a jej koszt wynosi 5,5 mln złotych. Bardzo dziękujemy za każde wsparcie.
 9. Stowarzyszenie IMPULS wraz z policjantami z Posterunku Policji w Teresinie serdecznie zapraszają na koncert z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Komendy Głównej Policji  z Warszawy. Jest on związany z prowadzoną na terenie naszej gminy akcją charytatywną: „Niebieska Gwiazdka”. Koncert odbędzie się w przyszłą niedzielę 8 grudnia po Mszy świętej o godz. 13.00. w sali św. Bonawentury. Osoby, które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą tego dnia przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność, artykuły szkolne.
 10. Za tydzień od godz. 9.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.
 11. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego jest ustawiony kosz na produkty spożywcze dla ubogich. Do oznakowanej puszki pod chórem można składać ofiary na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy – „Uśmiech pod choinkę”. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki”. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy mężczyzn do kontynuowania budowy szopki przy domu parafialnym.
 12. Zachęcamy do lektury świątecznego już wydania Rycerza Niepokalanej. W grudniowym numerze znajdziemy: Prawdziwą historię św. Mikołaja – autorstwa Tomasza Panfila; tekst
  o Niepokalanym Poczęciu NMP; Historię z Wołynia z 1943 r.; Obrzędy wieczerzy wigilijnej; Rozważania Słowa Bożego; artykuł ks. Marka Dziewieckiego „Boże Narodzenie i dzieci”; tekst o. Ignacego Rejcha „Grudzień w polskiej poezji” oraz wiele innych wartościowych artykułów.
 13. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wojciech Szwarc l. 85 z Granic.Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…