1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 18 listopada w poniedziałek: Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy;
 • 19 listopada we wtorek: Wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy;
 • 20 listopada w środę: Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera;
 • 21 listopada w czwartek: Wspomnienie Ofiarowania NMP;
 • 22 listopada w piątek: Wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy;

 1. Dziś w Kościele obchodzimy III Światowy Dzień Ubogich ustanowiony przez papieża Franciszka pod hasłem: „Ufność nieszczęśliwych nigdy ich nie zawiedzie”. Dziś również rozpoczyna się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 2. (do godz. 11.30) Po Mszy świętej o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2020 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 3. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W sobotę 23 listopada w Niepokalanowie odbędzie się sympozjum pt. Rzeczy ostateczne
  w nauczaniu Kościoła.
  Rozpoczęcie  Mszą św. o godzinie 11.00 w bazylice, następnie w sali św. Bonawentury trzy konferencje z przerwami na ciepły posiłek. Zakończenie około 17.00. Prelegentem będzie dr Andrzej Wronka– świecki teolog; absolwent Papieskiego Wydziału Teologicznego w Siedlcach; prezes Stowarzyszenia Effatha, zajmującego się obroną wiary katolickiej przed działalnością sekt i błędnych duchowości. Wstęp wolny. Zapraszamy.
 5. Także w sobotę, w Domu Parafialnym odbędą się rekolekcje małżeńskie „Duchowe przygotowanie do porodu”, które poprowadzi Anna Las-Opolska, psycholog rodzinny, autorka książki Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 6. W tym dniu zapraszamy na godz. 9.00do kaplicy św. Maksymiliana, gdzie będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. Za tydzień – ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia na sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycją lat ubiegłych od 25.11. będą roznoszone rodzinom naszej parafii. Przedstawicieli wiosek prosimy o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
 8. W przyszłą niedzielę zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Helena Urbanek l. 93 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…