1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 11 listopada w poniedziałek: wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa; Narodowe Święto Niepodległości;
 • 12 listopada we wtorek: Wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika;
 • 13 listopada w środę: Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka
  i Krystyna, Pierwszych Męczenników Polskich;
 • 14 listopada w czwartek: Wspomnienie świętych męczenników Mikołaja Tavelicia, prezbitera, i Towarzyszy;
 • 16 listopada w sobotę: NMP Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia.

 1. Dziś o godz. 17.30 w sali widowiskowej ,,Dworca TOKultura” w Teresinie odbędzie się projekcja unikatowego filmu ,, Niepodległość ‘’, powstałego dzięki odnalezieniu dotychczas nieznanych materiałów archiwalnych z lat 1914 – 1923. Wstęp wolny. Jutro, 11 listopada o godzinie 10.00 spod Skweru Niepodległości wyruszy Marsz Niepodległości do Szymanowa, gdzie odbędą się główne uroczystości. Szczegóły uroczystości na plakacie zamieszczonym w gablocie przed wejściem do Bazyliki. Natomiast w naszej bazylice Msza św. za Ojczyznę zostanie odprawiona o godz. 11.00.
 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 2. Pragniemy poinformować, że 17 listopada rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy odbędą się na pierwszym spotkaniu.
 3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do Pana: Marianna Szram, l. 86, z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…