1. Wielkanoc dla chrześcijan to wyjątkowe święto; to czas, w którym dokonuje się przejście ze śmierci do Życia, moment, w którym – mocą Zmartwychwstałego – odradza się cały Kościół. Niech te dni będą takim właśnie doświadczeniem: że to On podnosi do życia, że to On przezwycięża najgłębsze mroki i rozprasza zwątpienie, że to On zwyciężył. Drodzy Parafianie i wszyscy przybyli Goście.Jezus żyje! Naprawdę żyje!!!Życzymy Wam, aby przeżyta razem z Panem tegoroczna Pascha naprawdę przemieniała nasze życie. Niech Święta będą dla nas źródłem nadziei, radości i pokoju.

  1. Pięćdziesiąt dni, od niedzieli Zmartwychwstania do niedzieli Zesłania Ducha Świętego, obchodzi się z wielką radością jako jeden dzień świąteczny, co więcej, jako „wielką niedzielę”. Osiem pierwszych dni stanowi oktawę Wielkanocy i obchodzi się je jako uroczystości. Z tego powodu w piątek w oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
  2. Wszystkim Drogim Parafianom i Sympatykom Niepokalanowa wyrażamy naszą wdzięczność za złożone ofiary na wystrój bazyliki na okres paschalny, za dary materialne dla potrzebujących oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu dekoracji i wystroju naszej świątyni.
  3. Jutro – poniedziałek w oktawie Wielkanocy. Msze Święte w naszej bazylice zostaną odprawione w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w dniu jutrzejszym ofiarami złożonymi do puszek wesprzemy katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie. Za złożone ofiary mówimy: Bóg zapłać!
  4. W tym tygodniu o godz. 15.00 odprawiamy w naszej bazylice Nowennę przed Świętem Bożego Miłosierdzia. Zachęcamy do licznego udziału w tym nabożeństwie. W sobotę nowenna odbędzie się na ołtarzu polowym.
  5. W najbliższą sobotę 27 kwietnia odbędzie się u nas II Ogólnopolskie Spotkanie Apostolatu Margaretka, Wspólnot i Osób modlących się za kapłanów. Rozpoczęcie o 9.30 na ołtarzu polowym . W programie różaniec w intencji kapłanów (poprowadzi Madzia Buczek), o 11.00 Msza św. z zawierzeniem Maryi wszystkich wspólnot i grup modlitewnych pod przewodnictwem Kard. Kazimierza Nycza. Następnie posiłek dla wszystkich, konferencja Opiekuna Krajowego Apostolatu ks. Bogusława Nagel nt. „Czyż nie wybrałem was dwunastu? A jeden z was jest diabłem (J 6,70) – anatomia wierności i zdrady kapłana”. O 15.00 Godzinę Miłosierdzia poprowadzi Wspólnota Guadalupe z Lublina. Zakończenie około 17.00.
  6. W niedzielę 28 kwietnia na wszystkich Mszach św. w Bazylice i w kaplicy w Lasku będziemy gościć młodych ze wspólnoty Cenacolo. Jest to wspólnota założona przez Elwirę dla młodych uzależnionych od narkotyków i innych uzależnień. Podzielą się świadectwem powrotu we wspólnocie do normalnego życia. Wspólnota utrzymuje się z Bożej Opatrzności dlatego będzie można ich wesprzeć zakupując dewocjonalia przez nich robione oraz książki s. Elwiry.
  7. Także w przyszłą niedzielę, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy św. modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała.