1. Pragniemy poinformować, że decyzją Kapituły Prowincjalnej nastąpiła zmiana na urzędzie gwardiana Niepokalanowa. Dotychczasowy gwardian o. Mariusz Słowik został wybrany gwardianem i proboszczem w Łodzi Dąbrowie, a od ubiegłego tygodnia urząd gwardiana objął dotychczasowy Redaktor Rycerza Niepokalanej – o. Piotr Szczepański. Na początku sierpnia nastąpi również zmiana proboszcza parafii Niepokalanów: nowym proboszczem zostanie o. Andrzej Sąsiadek a o. Mariusz Książek obejmie urząd proboszcza i gwardiana w Zamościu.
 2. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w środę Święto św. Tomasza Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej.
 3. Dziś o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie. Kolejna taka modlitwa dopiero w ostatnią niedzielę września.
 4. W I czwartek miesiąca zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św.
  i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań kapłańskich. W I piątek zachęcamy dzieci, młodzież i dorosłych do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
 5. W piątek o 19.00 w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. W programie adoracja z modlitwą różańcową a o godz. 21.10 Msza św. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja oraz świadectwa. O 11.00 Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. O 14.00 o. Waldemar Linke, biblista, wygłosi konferencję pt. Bóg żyjący źródłem życia człowieka. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 6. W sobotę w Domu Parafialnym odbędą się Warsztaty z dobrej komunikacji w małżeństwie i rodzinie. Poprowadzi je  mgr Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegółowe informacje na stronie internetowej parafii oraz Facebooku.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie z pielgrzymami „Krzyża Japonii”, którzy opowiedzą o swoim doświadczeniu pielgrzymowania przez Kraj Kwitnącej Wiśni. Na pierwszych uczestników spotkania będzie czekało sushi i japońska herbata „macza”.
 8. W lipcu i sierpniu kancelaria parafialna czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 9.00-10.00 a we wtorki, czwartki i piątki w godz. 16.45-17.45.
 9. Ołtarz św. Maksymiliana zgodnie z zapowiedziami będzie wzbogacony o mozaikę Błogosławionych Męczenników z Niepokalanowa. Wykonawca mozaiki wciąż ciężko choruje, dlatego kontynuację prac nad nią zlecił artystom we Włoszech. Z tego też względu koszt wykonania mozaiki znacznie wzrasta, a zakończenie prac planowane jest na listopad obecnego roku. Dziękujemy za wszystkie ofiary na ten cel i będziemy wdzięczni za dalsza pomoc. Ufamy, że mozaika przyczyni się do  rozwoju kultu Błogosławionych z naszego klasztoru.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 2. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę Świętą
  z modlitwą o uzdrowienie
  .
 4. Zapraszamy na pielgrzymkę do sanktuariów Wielkopolski w dniach 20-21 lipca. Więcej informacji można uzyskać w zakrystii.
 5. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody
  i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jerzy Trzciński, l. 70 z Serok Parceli i śp. Konrad Walczak, l. 35 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, w piątek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.
 2. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej
  w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w czwartek o godz. 9.00
  w tamtejszej kaplicy a dla Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia będzie sprawowana w piątek
  o godz. 8.00
  w Bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli oraz pracowników szkół.
 3. Koło Przyjaciół Radia Maryja przy naszej parafii zaprasza wszystkich chętnych na pielgrzymkę do Częstochowy na uroczystości związane z 33. rocznicą powstania Radia Maryja w dniu 14 lipca 2024 r. Szczegóły i kontakt w programie, który znajduje się na tablicy ogłoszeń przy Bazylice i przed bramą.
 4. Zapraszamy także na pielgrzymkę parafialną do sanktuariów Wielkopolski w dniach 20-21 lipca. Więcej informacji można uzyskać
  w zakrystii.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tadeusz Ciura l. 89 z Teresina, śp. Kazimiera Latosińska l. 97 z Granic. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Barnaby, w środę wspomnienie błogosławionych Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników oraz 101 towarzyszy męczenników, we czwartek Święto św. Antoniego z Padwy, w piątek wspomnienie bł. Michała Kozala, w sobotę wspomnienie bł. Jolanty.
 2. W czwartek nabożeństwo czerwcowe o godz. 18.30 będzie połączone
  z nabożeństwem fatimskim wokół Bazyliki.
 3. W piątek o godz. 18.00 w Gminnej Bibliotece Publicznej w Teresinie przy stadionie Al. XX-lecia 32c odbędzie się spotkanie z p. Marią Król-Fijewską, mieszkanką Teresina, psychologiem i terapeutką, autorką powieści historyczno-obyczajowej pt. „Pan Henryk – mężczyzna z Warszawy”.
 4. W sobotę o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza święta w Kaplicy
  św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 6. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Andrzej Kierzkowski, l. 75 z Granic, śp. Marek Kraszewski, l. 64 z Teresina, śp. Janusz Haber, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Karola Lwangi i Towarzyszy, w środę wspomnienie św. Bonifacego, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 2. Dziś w archidiecezji warszawskiej obchodzimy Święto Dziękczynienia. Po wszystkich Mszach Świętych zbierana będzie do puszek ofiara na Świątynię Opatrzności Bożej. Puszki znajdują się na balaskach.
 3. Z racji I niedzieli miesiąca i Oktawy Bożego Ciała nabożeństwo dzisiaj o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 4. W środę podczas Mszy św. o godz. 18.00 młodzież naszej parafii otrzyma z rąk J. E. Ks. Bpa Michała Janochy sakrament bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów, świadków i rodziców we wtorek od godz. 18.00 w Bazylice. Polecamy ich naszej modlitwie.
 5. W czwartek o godz. 9.00 zostanie odprawiona w Bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 6. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną. W czwartek, w ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała, po procesji – błogosławieństwo wianków.
 7. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. Promocja Rycerza Niepokalanej
 10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Adam Zyzek, l. 77 z Teresina, śp. Stanisław Bogucki, l. 70 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…