Rozpoczynamy dzisiaj w naszej parafii Misje Święte, których mottem będzie cytat z Ewangelii wg św. Łukasza: „Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”. Serdecznie witamy wśród nas ojców dominikanów: o. Krzysztofa Michałowskiego, o. Krzysztofa Pałysa i o. dk. Michała Gabora, którzy poprowadzą nas przez święty czas Misji.

 

 1. Jutro w liturgii obchodzić będziemy Święto św. Kazimierza Królewicza.
 2. Zachęcamy, by każdego dnia uczestniczyć w Misjach Świętych. Nauki rekolekcyjne w Bazylice będą podczas wszystkich Mszy w niedziele, w ciągu tygodnia podczas Mszy o godz. 11.00 i 18.00 a w Budkach Piaseckich w tygodniu o godz. 16.00. Pragniemy zwrócić szczególną uwagę na następujące wydarzenia: w poniedziałek i wtorek o 19.30 w domu parafialnym będą tzw. aftery dla młodzieży; w czwartek wieczorem Msza z modlitwą o uzdrowienie, w piątek wieczorem Droga Krzyżowa ulicami parafii (nastąpi tu poświęcenie krzyży misyjnych), w sobotę po wieczornej Mszy modlitwa uwielbienia Najświętszego Sakramentu wraz z Niepokalaną; w niedzielę o godz. 10.00 Msza z odnowieniem przysięgi małżeńskiej (po niej poświęcenie pamiątek małżeńskich), w niedzielę o 18.00 uroczyste zakończenie Misji Świętych. Szczegółowy program Misji Parafialnych znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 3. W najbliższy piątek nie będzie oddzielnej drogi krzyżowej dla dzieci o godz. 17.00.
 4. W piątek o godz. 17.00 odbędzie się w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich koordynatorów wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu, zaś w sobotę  o 9.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej odbędzie się spotkanie dla wszystkich, którzy zapisali się na stałą adorację: nastąpi przekazanie materiałów, wyjaśnienie zasad a na Mszy św. o 11.00 w Bazylice odbędzie się inauguracja wieczystej adoracji i zostanie poświęcona Księga Adorujących. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
 5. W sobotę także odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwanie o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45. Pielgrzymce towarzyszy sztafeta różańcowa za Polskę i Polaków, która trwa od godziny 15.00 w sobotę do 24.00 w niedzielę. Więcej na stronie niepokalanów.pl
 6. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 7. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu
  z Bazyliki.
 9. W przedsionku Bazyliki rozprowadzane są świece na stół wielkanocny.
 10. Przez cały czas Misji Parafialnych będzie można w przedsionku Bazyliki nabyć pamiątki misyjne: ogólną pamiątkę Misji Świętych, drewniane krzyże misyjne, pamiątki odnowienia przysięgi małżeńskiej. Stamtąd można również wziąć kartkę ze szczegółowym programem misji.
 11. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 12. Promocja Rycerza Niepokalanej – O. Piotr Szczepański
 13. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Lucjan Adamowicz, l. 91 z Teresina i śp. Krystyna Ryfka, l. 66 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz dzieła pomocy misjonarzom Ad Gentes. Puszki znajdują się na balaskach przy ołtarzu.
 2. Zapraszamy dzisiaj o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 3. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.00.
 4. Jutro rozpoczynają się wielkopostne rekolekcje dla Zespołu Szkół im. Prymasa Tysiąclecia
  w Teresinie. Zachęcamy do szczególnej modlitwy w tym czasie w intencji młodzieży.
 5. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
 6. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00, w programie adoracja z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
 7. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem oraz nabożeństwo wynagradzające. Następnie możliwość gorącej zupy. O 14.00 w sali św. Bonawentury świadectwo p. Wojciecha Modesta Amaro, znanego restauratora. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym.
 10. Za dwa tygodnie odbędzie się spotkanie inauguracyjne osób odpowiedzialnych za wieczystą adorację. W piątek 8 marca o godzinie 17.00 w domu parafialnym spotkanie organizacyjne dla wszystkich koordynatorów. W sobotę 9 marca o godz. 9.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej spotkanie organizacyjne dla wszystkich uczestników, przekazanie materiałów, wyjaśnienie zasad itp., a podczas Mszy św. o 11.00 poświęcenie Księgi Adorujących.
 11. W piątek 15 marca o godz. 20.00 w Bazylice zostanie odprawiona Msza Święta
  z błogosławieństwem dla uczestników Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.
 12. Kosz na produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się parafialny Zespół Caritas.
 13. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu
  z Bazyliki.
 14. Na balustradzie przy ołtarzu znajdują się karteczki z imionami kapłanów z naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia po Mszy jednej karteczki i odmawiania codziennie przez miesiąc dowolnie wybranej modlitwy za wylosowanego ojca.
 15. O. Alexey z Kazachstanu dziękuje za wielką hojność wiernych przy naszej Bazylice dla misji
  w Kazachstanie. W ubiegłą niedzielę zostało zebranych 44028 zł
 16. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 17. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Magdalena Dylewska, l. 38 z Granic. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii w czwartek obchodzimy święto Katedry Św. Piotra, Apostoła.
 2. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Bogdan Kwapisiewicz, w niedziele o godz. 17.00.
 3. W sobotę o godz. 19.00 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie formacyjne Rycerzy Niepokalanej.
 4. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
 5. W dniach 3-10 marca nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii. Zachęcamy do modlitwy o obfite owoce tego czasu łaski.
 6. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
 7. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z Bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 9. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Bylicka, l. 85 ze Starej Piasecznicy, śp. Sabina Ciura, l. 81 z Teresina, śp. Marian Wysocki, l. 74 z Serok Parceli i śp. Jerzy Buzuk, l. 71 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. Dzisiaj i jutro gościmy w naszej parafii Ks. Bpa Michała Janochę, który dokonuje wizytacji kanonicznej. Program wizytacji znajduje się w gablocie.
 2. Dzisiaj przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 3. W środę – zwaną Środą Popielcową – rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze połączone z posypaniem głów popiołem na znak podjęcia pokuty za grzechy celebrowane będą o godz. 6.00, 7.00, 8.00, 11.00, 17.00 dla dzieci i o godz. 18.00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, czyli nie spożywa się pokarmów mięsnych, można spożyć jedynie trzy posiłki, z czego tylko jeden do syta. Czas Wielkiego Postu to nie tylko okres wyrzeczenia, ale i duchowy wysiłek skierowany ku przemianie całego ludzkiego życia. Dlatego zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze święte o godz. 6.00 połączone
  z jutrznią
  – brewiarzową modlitwą Kościoła, rozpoczniemy je w najbliższy czwartek.
 4. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30; zaś nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym, które głosił będzie o. Bogdan Kwapisiewicz, w niedziele o godz. 17.00.
 5. W piątek, 16 lutego w naszej Bazylice o godz. 21.00, rozpocznie się całonocne spotkanie organizowane przez Wojowników Maryi – Noc Walki o Błogosławieństwo dla Polski. W programie m.in: Msza św., adoracja Najśw. Sakramentu, różaniec
  i zawierzenie Niepokalanemu Sercu NMP. Zakończenie o godz. 5.00 rano.
 6. W sobotę o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana sprawowana będzie Msza święta w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. Także w sobotę przypada rocznica aresztowania o. Maksymiliana Kolbego, stąd zapraszamy na Msze św. o godz. 11.00 z udziałem Związku Gmin Kolbiańskich, do której także należy Gmina Teresin.
 8. Również w sobotę zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę, na którą zapraszamy szczególnie młodzież naszej parafii, rozpoczniemy o godz. 19.30.
 9. W przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Aleksy Mitsinsky, marianin
  z Kazachstanu
  , a po Mszach Świętych będzie zbierał ofiary na prowadzenie pracy misyjnej w tym kraju.
 10. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
 11. Pragniemy poinformować, że już niebawem, tj. w dniach 3-10 marca nasza parafia przeżywać będzie Misje Święte, które poprowadzą ojcowie dominikanie. Z tej okazji aż do momentu rozpoczęcia Misji będziemy po każdej Mszy odmawiać modlitwę do
  św. Michała Archanioła, prosząc o łaskę dobrego przygotowania się do tego świętego czasu. Program Misji znajduje się w gablocie i na stronie internetowej parafii.
 12. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek św. Agatę, we wtorek świętych Piotra Chrzciciela, Pawła Miki i Towarzyszy Męczenników Japońskich, w środę św. Koletę, w sobotę św. Scholastykę. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Chorych. Z tej okazji podczas Mszy św. o godz. 16.00 udzielany będzie sakrament namaszczenia chorych.
 2. Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Panom, którzy wczoraj tak licznie przybyli, aby pomóc w demontażu żywej szopki. Obecnie jest ona przechowywana, by ponownie ją użyć w kolejne Święta.
 3. W środę zapraszamy wszystkie dzieci na bal karnawałowy. Zabawę z mnóstwem konkursów i nagród rozpoczniemy w Domu Parafialnym o godz. 17.30. Wstęp na bal za ofiarę dobrowolną.
 4. W sobotę odbędzie się Nocna Pielgrzymka Pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa oraz czuwanie modlitewne w Kaplicy św. Maksymiliana. Wyjazd pielgrzymów autokarami sprzed domu parafialnego o 20.00, zapisy u p. Ani Włodarczyk, telefon w gablocie. Początek czuwania o 20.30. Na zakończenie wspólna Msza św. w Bazylice w niedzielę o 5.45.
 5. W dniach 11 i 12 lutego nasza parafia przeżywać będzie wizytację kanoniczną, której dokona Ks. Bp Michał Janocha. Ks. Biskup będzie przewodniczył Mszy Świętej o godz. 10.00. Program szczegółowy znajduje się na stronie internetowej parafii i w gablocie.
 6. W dniach 23 – 25 lutego w naszym Seminarium w Łodzi – Łagiewnikach odbędą się rekolekcje powołaniowe. Zapraszamy młodzież, studentów, także osoby już pracujące zainteresowane rozeznaniem swojego powołania. Górna granica wiekowa to 35 lat. Zainteresowani więcej informacji znajdą na stronie internetowej parafii.
 7. W przedsionku Bazyliki wystawiony jest kosz, do którego można wrzucać palmy poświęcone ubiegłego roku w Niedzielę Palmową.
 8. W związku z rozpoczęciem budowy tunelu w Teresinie na okres dwóch lat będzie zamknięty przejazd kolejowy. Ruch pieszy będzie utrzymany przejściem podziemnym przy stacji PKP. Przez cały czas budowy w części dotychczas zamykanej będzie otwarty parking klasztorny. Samochody osobowe i piesi będą mogli korzystać z drogi za Domem Parafialnym. Autokary wjeżdżające na parking mogą korzystać z dotychczasowego wjazdu do czasu rozpoczęcia budowy nowego. Parking klasztorny przeznaczony jest dla osób przyjeżdżających do Domu Parafialnego, Sanktuarium i Bazyliki. Ci, którzy chcą nadal korzystać z parkingu nie w celach religijnych pozostawiając  samochód na cały dzień i najczęściej podróżując dalej pociągiem do pracy, są proszeni o zgłoszenie się do Furty, aby pobrać pozwolenie na takie parkowanie. Mimo utrudnień komunikacyjnych mamy nadzieję, że nikt z wiernych z tego powodu nie zrezygnuje z obecności w naszej Bazylice.
 9. Wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2109 domów (75%); 649 mieszkań zastaliśmy zamkniętych (23%), zaś 55 domów nie życzyło sobie obecności kapłana (2%). Serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy z serca za złożone ofiary, za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli, by zawieźć nas na wizytę duszpasterską.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. Promocja Rycerza Niepokalanej