1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fassaniego, w środę Święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego, w czwartek Święto św. Andrzeja Apostoła, w sobotę wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego.
 2. Dziś na Sumie o godz. 10.00 zostaną/zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które od jutra będą roznoszone przez br. Sławomira w Paprotni i Teresinie oraz przez panie Barbarę Dmoch i Teresę Wardziak w Kaskach. Opłatki dostępne będą także w kancelarii parafialnej, na furcie i w informacji a w ostatnie dwie niedziele Adwentu (17 i 24 grudnia) będą do nabycia po wszystkich Mszach świętych w przedsionku Bazyliki.
 3. Zapraszamy dziś o 17.00 do Bazyliki na nabożeństwo różańcowe przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Dziś o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała.
 5. W środę rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte z rozważaniami i modlitwami nowennowymi – codziennie podczas Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00, w niedzielę – o 17.00 ze śpiewem Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Kazania nowennowe o godz. 18.00 głosi o. Jerzy Szyran. W sobotę o godz. 17.30 różaniec w Bazylice. W tych samych dniach w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się Nowenna według św. Faustyny „1000 Zdrowaś Maryjo”. Codziennie o godz. 7.00 Msza św., następnie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa do godziny 21.00. Szczegółowy program modlitw na stronie internetowej niepokalanow.pl
 6. W I piątek spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 16.30 a Msza święta o godz. 17.00. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych.
 7. W piątek 1 grudnia o godz. 11.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji 20 więźniów z Pawiaka, rozstrzelanych 1 grudnia 1943 r. obok stacji PKP w Teresinie. Po Mszy św. udamy się pod pomnik przy Skwerze Niepodległości, gdzie odbędą się uroczystości patriotyczne.
 8. W piątek w Kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie modlitewne przed pierwszą sobotą. Początek o 19.00. W programie adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą różańcową, a o 21.10 Msza św.
 9. W sobotę odbędzie się Spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu Matce Bożej oraz świadectwa. O 11.00 w Bazylice Msza św. z zawierzeniem Niepokalanemu Sercu Maryi oraz nabożeństwo wynagradzające i możliwość przystąpienia do MI. W przerwie możliwość ciepłego posiłku a o 14.00 w sali św. Bonawentury konferencja o. Wojciecha Surówki pt. Wieczysta adoracja Najświętszego Sakramentu, który również przez całą przyszłą niedzielę będzie głosił na Mszach Świętych kazania na temat potrzeby adorowania Najświętszego Sakramentu.
 10. Od przyszłej niedzieli w przedsionku Bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 3 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 11. Za tydzień po Sumie odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.
 12. Za tydzień rozpoczyna się Adwent, radosny czas oczekiwania na narodziny Zbawiciela. Niech będzie on okazją do głębszej refleksji nad naszym życiem i postępowaniem. Pragniemy poinformować, że w Adwencie Msze święte roratnie o godz. 7.00 ze względu na udział w nich dzieci, które muszą po Mszy zdążyć do szkoły, przesunięte będą na godz. 6.45 od poniedziałku do piątku. W soboty pozostają bez zmian o godz. 7.00.
 13. Pragniemy zaprosić do modlitwy za kapłanów. Na balustradzie przy ołtarzu znajdują się karteczki z imionami kapłanów z naszej parafii. Zachęcamy do wzięcia po Mszy jednej karteczki i odmawiania codziennie przez miesiąc dowolnie wybranej modlitwy za wylosowanego ojca.
 14. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 15. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Ada Kalinowska, l. 25 z Teresina i śp. Janusz Kamiński, l. 67 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  w poniedziałek wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, we wtorek Ofiarowanie NMP, w środę św. Cecylii, w piątek – św. Andrzeja Dũng Lạc
  i towarzyszy, w sobotę – św. Leonarda z Porto Maurizio.
 2. Dziś po każdej Mszy św. przed Kościołem zbierane są ofiary na potrzeby Sióstr Klarysek.
 3. W piątek z racji uroczystości 800-lecia Reguły św. Franciszka, wypominki i Msza św. o 18.00 wyjątkowo będą sprawowane w kaplicy
  św. Maksymiliana, a nie w bazylice.
 4. W sobotę 25 listopada zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza młodzież na kolejny Wieczór Uwielbienia. Modlitwę rozpoczniemy o godz. 19.30 w sali na górze Domu Parafialnego. Będzie także możliwość spowiedzi.
 5. Również w sobotę spotkanie formacyjne Rycerstwa Niepokalanej,
  w domu parafialnym o godz. 19.00.
 6. Za tydzień Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Tego dnia na Sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które od 27 listopada będą roznoszone przez br. Sławomira w Paprotni i Teresinie. Dostępne będą one także w kancelarii parafialnej, na furcie i w informacji a w ostatnie dwie niedziele Adwentu (17 i 24 grudnia) będą do nabycia po wszystkich Mszach świętych w przedsionku Bazyliki.
 7. Zapraszamy w niedzielę 26 XI o godz. 18.00 na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie.
 8. W dniach od 25 do 26 listopada w domu parafialnym odbędą się ponownie warsztaty dla dorosłych na temat: „Jak radzić sobie z trudnymi emocjami i stresem”. Warsztaty poprowadzi psycholog p. Katarzyna Kowalska-Kijak. Szczegóły na plakacie w gablocie i stronie internetowej parafii.
 9. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz
  w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 10. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do Pana: śp. Daniela Kalkosińska l. 85 z Granic; śp. Jan Krawczak l. 97 z Teresina Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w poniedziałek wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski, we wtorek wspomnienie św. Mikołaja Tavelicia i towarzyszy, w piątek Święto św. Elżbiety Węgierskiej, w sobotę wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.
 2. Dzisiaj po Mszach świętych zbierana jest do puszek ofiara dla chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie w ramach XV Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Puszki znajdują się na balaskach.
 3. Dzisiaj o godz. 17.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Witoldem Gadowskim – cenionym reporterem, dziennikarzem i publicystą. W ramach spotkania odbędzie się również promocja książki pt. „Obrona świata”. Wstęp wolny.
 4. Od najbliższej środy do 8 grudnia w Bazylice będzie można obejrzeć wystawę według pomysłu bł. Carlo Acutisa – „Cuda Eucharystyczne na świecie, które wydarzyły się w różnych krajach.” Organizatorem wystawy jest Odnowa w Duchu Świętym Nazaret z Piotrkowa Trybunalskiego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych odbędzie się zbiórka do puszek na siostry klaryski.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje wyjazd na uroczystości rocznicowe Radia Maryja do Torunia w dniu 2 grudnia 2023 r. Więcej informacji na tablicy w gablocie i przed Bazyliką. Koszt 85 zł.
 7. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 8. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić: w czwartek Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspomnienie św. Leona Wielkiego i w sobotę wspomnienie św. Marcina z Tours.
 2. W sobotę 11 listopada o godz. 11.00 zapraszamy na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny z okazji Święta Niepodległości.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 17.00 zapraszamy do sali św. Bonawentury na spotkanie z Witoldem Gadowskim – cenionym reporterem, dziennikarzem i publicystą. W ramach spotkania odbędzie się również promocja książki pt. „Obrona świata”. Wstęp wolny.
 4. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00.
 5. Przypominamy, że w dniach 1 – 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św.
 6. Po Mszy św. przy ołtarzu św. Franciszka odbędzie się poświęcenie dewocjonaliów.
 7. OGŁOSZENIE O. REDAKTORA „RYCERZA NIEPOKALANEJ”